Niesłyszalny dzwonek i czapka niewidka

                26 maja 2006 o godzinie 15:21, w kategorii ...i cała reszta..

To nie jest tytuł kolejnej książki o Harrym Potterze a skrót informacji z dzisiejszego Dziennika Internautów. Przeczytamy w nim m.in.:

Wielu nastolatków zapewne marzy o dzwonku, który byłby słyszalny dla nich, ale nie dla nauczyciela prowadzącego lekcje lub rodziców. (…) Dzwonki słyszalne tylko dla nastolatków wykorzystują zjawisko głuchoty starczej. Jak pisze VNUnet, proces ten rozpoczyna się już w wieku lat 20, kiedy większość ludzi zatraca zdolność słyszenia bardzo wysokich dźwięków w częstotliwości 18 – 20KHz.

Czapka niewidka a raczej płaszcz to z kolei „bardzo prosty wynalazek”. Teoretycznie wszystko już na ten temat wiadomo i do pokonania pozostały tylko bariery technologiczne. Ponoć prototyp może powstać już w ciągu 18 miesięcy…

Idea takiego płaszcza jest w gruncie rzeczy prosta. Należy stworzyć takie okrycie dla przedmiotu, które sprawi, że światło nie będzie się od niego odbijać i nie zostanie pochłonięte, ale opłynie przedmiot, podobnie jak robi to woda. Dzięki temu osoba kierująca wzrok w kierunku maskowanego przedmiotu (np. człowieka) zobaczy jedynie to, co znajduje się za nim.

Jak to mówią, wystarczająco rozwinięta technologia niczym nie różni się od magii. Dziwny jest ten świat…


Brak komentarzy