Zakupy w amerykańskim iTunes Store…

                28 września 2006 o godzinie 15:24, w kategorii Jabłka.

Niezmordowany eksperymentator – Paweł Dziura – tym razem postanowił sprawdzić jak wyglądają zakupy muzyki i płacenie polską kartą kredytową w iTunes Store. Okazuje się że to także jest możliwe. Opis całej procedury poniżej.

Zakupyitms


Witam ponownie, idąc za ciosem postanowiłem sprawdzić jak zachowa się sklep muzyczny w USA. Ustawienie paypal załatwia sprawę ale…
– trzeba się zarejestrować jako paypal usa – czyli w adresie bilingowym należy podać adres z USA
– koniecznie oczywiście należy miec kartę kredytową 🙂
Wtedy konto paypal będzie rozpoznawane jako konto z USA, karta kredytowa POLSKA juz nie ma znaczenia – to nie jest weryfikowane.

Aby dokonać transakcji zakupu w ITMS musimy być zweryfikowani prze payPal – czyli – w zasadzie normalna procedura, oni pobierają niecałe 2 dolary, w zamian za to przekazując 4 cyfrowy kod w pliku info transakcji – który to kod należy wpisać w specjalne miejsce będąc zalogowanym do paypal (od zapisania się i pobrania tych 2 dolarów do otrzymania kodu w rozliczonej transakcji minie jakieś 3 dni .. ale warto czekać). Po tej operacji możemy dopiero przejść do zakupów w ITMS.

Jak wyglądają zakupy:
1. Zalogowanie do naszego konta klikamy na wybraną pozycję w opcję „kup”
2. Za pierwszym podejściem operacji kupna system ITMS otworzy zakładkę z opcjami płatności.
3. Przestawiamy opcję płatności z „none” na „paypal” , a system sklepowy prosi nas o weryfikację – przeniesiemy się na stronę paypala.
4. Trzeba się zalogować i potwierdzić dane (zweryfikowani w paypalu). Przeglądarka wraca do merchanta – czyli do sklepu. Chwilę trzeba poczekać – wykonywałem to w SAFARI. Dostajemy komunikat o „agreement” z paypal i ITMS o pewnym numerze porządkowym.
5. Najważniejsze w tej procedurze jest potwierdzenie danych – sam powrót już nie. Dlaczego? Potwierdzenie danych ustawia nasze konto na płatność przez paypal kartą w sklepie ITMS i od tej pory możemy kupować.
6. Wchodzimy ponownie do sklepu i klikamy w wybraną uprzednio pozycję do zakupów. System sklepowy zapyta nas czy jesteśmy pewni, ze chcemy dokonać zakupu 🙂 – udało sie ! Oczywiście jesteśmy pewni i już po chwili iTunes ściąga nam pożądany plik. Obrazki w załączeniu.

Czy Amerykanie w ramach zacieśniania współpracy pomiędzy naszymi narodami (gdzieś juz to słyszałem dawno temu 🙂 ) nie mogliby ustawić NAS POLAKÓW jako uprawnionych do zakupów w iTMS? Jakie to byłyby oszczędności – Apple Poland w USA 🙂


komentarzy 11