Woda z mózgu

                30 maja 2007 o godzinie 11:24, w kategorii ...i cała reszta..

Jak donosi PCLab.pl operatorzy telefoniczni obawiają się sideloadingu. Co to takiego – zapytacie? Ja też nie wiedziałem:

Sideloading to praktyka pobierania treści multimedialnych dla telefonów komórkowych nie za pośrednictwem sieci komórkowych, ale przy udziale komputerów. Ze względu na swój charakter może być uważana przez operatorów jako zagrożenie dla ich przychodów, pomniejszanych omijaniem przez użytkowników komórkowego kanału dostarczania treści (muzyki, wideo, gier). Zdaniem specjalistów iSuppli to m.in. „wina” interfejsów w telefonach, pozwalających w prosty sposób komunikować się z komputerami i przenosić treści bez potrzeby uczestniczenia w całym procesie operatora.

Prawda, że urocze? Dziś narzekają, jutro zablokują a pojutrze będą z całą surowością ścigać. Dowiemy się też, że to piractwo czystej wody – bo któż zagwarantuje, że ustawiając sobie dzwonek z mp3 nie naruszyliście w ten sposób praw autorskich? – a w 2012 roku policja bohatersko aresztuje gang gimnazjalistów ze Skoczowa, którzy pięciokrotnie nielegalnie wymienili obrazek przedstawiający toczącą się piłkę… Obym był złym prorokiem ale idą prawdziwie parszywe czasy.


Brak komentarzy