Ponowne poprawianie Safari

                4 lipca 2009 o godzinie 11:38, w kategorii Jabłuszka.

Jak być może pamiętacie narzekałem sporo na niepotrzebne zmiany w interfejsie nowego Safari. Jedną z nich jest likwidacja klasycznego progessbara i przeniesienie przycisku Refresh (R) na prawą stronę paska adresu, tak jak ma to miejsce w iPhonie. Niestety Apple zadbało o to by paska postępu ładowania strony nie dało się łatwo przywrócić znalazłem jednak w sieci prosty sposób na przeniesienie refresza na stare miejsce.

Safaref6767Dghs5

Uwaga, opis dotyczy angielskiej wersji sytemu i nie wiem czy bezproblemowo zadziała w polskiej wersji – jeśli tak dajcie znać w komentarzach. Ok, do rzeczy. Ściągamy i rozpakowujemy paczkę z czterema potrzebnymi nam plikami. Za pomocą prawego przycisku myszy i komendy Show Package Contents „wchodzimy do wnętrza” Safari i wrzucamy je do katalogu Contents/Resources/English.lproj/. Oczywiście warto wcześniej zrobić kopie oryginalnego pliku ToolbarItems.nib. Po ponownym uruchomieniu Safari dotychczasowy przycisk Add Bookmark (D) zamieni się w przycisk odświeżający stronę.

Saafhare5635Gsz

Nie wiem jak wy ale ja – mimo upływu czasu – regularnie łapię się na tym, że chcąc odświeżyć zawartość strony kieruje myszkę w lewą część ekranu i dopiero wtedy orientuję się, że nie mam tam w co kliknąć. I chociaż to drobiazg zawsze mnie to irytuje. Cóż, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka… Nie jest to może zbyt elegancki hack – w końcu to zamiana typu coś za coś – jednak strony do ulubionych dodaje się zdecydowanie rzadziej niż je odświeża więc myślę, że gra jest warta świeczki i pozwala nieco złagodzić przesiadkę na czwartą wersję Safari…


komentarzy 10