Mobilny internet w Orange

                16 maja 2007 o godzinie 18:54, w kategorii Jabłka.

Marcin Szymański podesłał opis jak na maku uruchomić „pomarańczową” usługę Bussines Everywhere. Nie przynudzam i oddaję mu głos.

Novatelxu870 1


Zamiast długich wstępów o tym jak to zarówno w Orange jak i w iSpotach nic nie wiedzą na ten temat, albo udają że wiedzą napiszę co zrobić żeby zadziałało…

1. Idziemy – koniecznie do dużego i firmowego! – salonu Orange gdzie kupujemy usługę Business Everywhere z kartą Novatel 870. Dlaczego do dużego i firmowego? Dlatego że karta SIM którą dostaniemy w zestawie to karta 3G. Karta 3G charakteryzuje się tym że nie moźna na niej wyłączyć obsługi numeru PIN. Dlatego potrzebujemy kartę SIM Intelligent. Prosimy w salonie o wymianę karty 3G na SIMIntelligent oraz o wyłączenie na niej PINU. Prosimy o aktywowanie tej karty i wychodzimy z salonu.

2. Przy pomocy jakiegoś domowego internetu lub innego komputera zaopatrzonego w internet ściągamy sterownik do modemu Novatel 870 na Mac OS X. i instalujemy go. Sterownik ściągamy ze strony producenta czyli stąd.

3. Instalujemy sterownik zgodnie z instrukcją oraz konfigurujemy połączenie wszędzie wpisując słowo internet. TO DZIAŁA!!!!

Generalnie wszystko rozbija się o to że sterownik ze strony novatela nie ma miejsca, w którym mielibyśmy wpisać PIN. Jeśli Pin nie jest zdjęty z karty każdorazowo przy próbie połączenia sieć Orange wymaga PINU, a ponieważ sterownik go nie wysyła to sieć nas nie wpuszcza. Dlatego rozwiązaniem jest zdjęcie PINU z karty. Niestety PIN da sie ściągnąć tylko z kart SimIntelligent a modemy sprzedawane są z kartami 3G.

Jest jeszcze inny sposób, ale to sposób dla a. bogatych, b. hackerów, c. posiadaczy kart kredytowych. Wystarczy wpisać w Google „launch2net”. To aplikacja która bez problemu połączy nas przez posiadany modem i przez kartę z Pinem, ponieważ posiada ona miejsce w którym ten PIN się wpisuje. Aplikacja ta nie wymaga nawet sterownika. Wszystko wykrywa sama. Cóż… same zalety… ale niestety aplikacja kosztuje prawie 100 Euro i w dodatku jest niemiecka, więc nawet jeśli ma się kasę nie zawsze ma się kartę kredytową czy PayPala…

Dzięki Marcin za wskazówki!


Brak komentarzy