Mleczna droga

                21 grudnia 2005 o godzinie 14:42, w kategorii Jabłka.

Na versiontrackerze pojawił się wczoraj mały, zgrabny programik o nazwie Milky Way. To przeglądarka grafiki w dosłownym znaczeniu tego słowa. Aplikacja służy tylko i wyłącznie do podglądania grafiki i pozbawiona jest wszystkich innych funkcji, które można zwykle znaleźć w tego typu programach. I to właśnie jest jej główną zaletą.

Picture 2-11

Działanie programu jest dla użytkownika w pełni przeźroczyste. Nie trzeba dużo klikać, używać prawego klawisza myszki czy czekać kilka lub kilkanaście sekund na uruchomienie aplikacji – nic z tych rzeczy. Wystarczy tylko zaznaczyć plik w finderze aby zobaczyć co zawiera. Dodatkowo, kliknięcie na okienko z wyświetlanym obrazkiem przenosi nas w tryb pełnoekranowy. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie do podglądu grafiki i fotografii. Oczywiście Milky Way nie zastąpi nam typowej przeglądarki, z możliwością edycji, retuszu, wycinania, konwersji itp. ale też nie taka jest jego rola. To nie jest scyzoryk. Raczej agrafka. 😉

Picture 3-10

Innymi słowy, Milky Way to po prostu taka podręczna „lupa” służąca do przeglądania dużej ilości grafiki wprost w okienku findera. I w tej roli sprawuje się naprawdę znakomicie. Konfiguracja programu jest bardzo prosta. Po instalacji warto jednak od razu przesunąć suwak przeźroczystości okienka podglądu (transparency) na prawą stronę – nie wiedzieć czemu domyślnie ustawiono go po lewej, co owocowało tym, że choć grafika się wyświetlała to zwyczajnie nie było jej widać. Miałem z tym mały problem, zanim wpadłem na rozwiązanie. Reszta jest naprawdę banalna. Program jest rozpowszechniany na licencji mailware aby więc używać go legalnie i za darmo wystarczy wysłać do autora e-mail. Zachęcam więc gorąco do testowania – sądzę że spodoba się wam to co zobaczycie.


Brak komentarzy