Komputerowy (poręczny) poliglota

                27 marca 2007 o godzinie 7:06, w kategorii Jabłka.

Autor polecanego ostatnio przeze mnie – i wiele innych makblogów – widżeta Program TV, Michał Gilewski, nie osiadł na laurach i udostępnił światu kolejny doskonały produkt – widżet dający dostęp do bogatych zasobów sieciowego słownika ling.pl.

Psajcholingpeel

Skoro już przy słownikach jesteśmy… Jeżeli nie macie aż takich potrzeb i wystarczy wam proste tłumaczenie z angielskiego na polski (lub odwrotnie) przypominam o małym programiku TranslateIt!. To oczywiście dawny MDict, tyle że po drobnym liftingu i kilku głębszych… zmianach. Od jakiegoś czasu program tłumaczy już nie tylko z angielskiego i na angielski ale także z rosyjskiego i na rosyjski.

Translateit34

Słowniki znajdziecie tutaj. TranslateIt! ma przy tym jedną cudowną zaletę – jak każda kakaowa aplikacja świetnie integruje się z innymi kakowymi programami, dzięki czemu łatwo można wywołać program wprost z edytora tekstu, okienka przeglądarki czy np. iChata. Wystarczy zatem tylko zaznaczyć wybrane słowo i nacisnąć skrót ⇧⌘M (lub oczywiście inny, globalny dla wszystkich programów – można to ustawić w preferencjach gdyby coś się gryzło) aby otworzyć okienko z wynikiem tłumaczenia. Szybko i wygodnie.


Brak komentarzy