iZagadka

                16 grudnia 2008 o godzinie 16:27, w kategorii Jabłuszka.

Wiemy już że wczorajsza informacja o nie rozpoznawaniu iPhona w trybie DFU pod systemem 10.5.6 znalazła potwierdzenie. Nie wiemy jednak ciągle czy to wynik błędu w jednym z modułów kernela czy też dyskretne lecz celowe działanie mające utrudnić życie hakerom. Za jednym i drugim przemawia dziś sporo różnych argumentów (i kilka plotek) jednak nie trudno zauważyć, że w zależności od tego jak wygląda prawda zależy bardzo wiele. Albo to drobiazg albo pierwsza zapowiedź przyszłych kłopotów. Jedno jest wszak pewne – jeżeli do tej pory nie zaktualizowaliście jeszcze systemu lepiej poczekajcie. 10.5.6 – jak większość aktualizacji typu trzecia cyfra po drugiej kropce – nie przynosi ze sobą żadnych rewelacji a w razie kłopotów z iPhonem może skutecznie utrudnić wam życie. Tym bardziej, że lekarstwo w postaci przetestowanej i działającej łatki może pojawić się w ciągu najbliższych kilkunastu dni wraz z nową wersją PwnageTool odblokowującą iPhona 3G.

Opene4356I

Jeśli jednak zaktualizowaliście już system istnieją trzy sposoby poradzenia sobie z problemem – pierwszy polega na podmianie modułów AppleUSBHub.kext i IOUSBCompositeDriver.kext będących częścią rozszerzenia IOUSBFamily.kext odpowiedzialnego za obsługę USB na wersje pochodzące z 10.5.5. Celowo nie podaję żadnych szczegółów – dla początkujących to gwarantowane kłopoty, a bardziej zaawansowani bez trudu znajdą je w sieci. Drugi – znacznie prostszy – na podpięciu iPhona do komputera poprzez huba USB, co jednak nie zawsze musi być skuteczne, zwłaszcza jeśli macie jakieś dziwne lub/i pozbawione zasilania urządzenie – i trzeci, w pewnych sytuacjach być możne nawet bardziej kłopotliwy co pierwszy, czyli uruchomienie procesu odbezpieczania pod Windows. Z dwojga złego chyba lepiej pozostać przy 10.5.5 prawda? Najważniejsze jednak aby nie martwić się na zapas. Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było – jak mawiał dobry wojak Szwejk.

Pojawiło się zautomatyzowane rozwiązanie polegające na podmianie kilku plików z wersji 10.5.5. Używacie na własne ryzyko!


komentarzy 6