Hakowanie iPhone część 16

                23 listopada 2008 o godzinie 13:41, w kategorii Jabłka.

Od kilku dni mamy iPhone OS w wersji 2.2 zatem najwyższa pora na jailbreak. Ponownie użyjemy narzędzia QuickPwn dzięki czemu cały proces będzie możliwie szybki i bezbolesny. Dzięki temu unikniemy czasochłonnej konfiguracji telefonu, zachowamy wszystkie multimedia oraz znaczą część aplikacji. Zniknie tylko Cydia i zainstalowane za jej pomocą oprogramowanie.

Iph22Ghjsu998Kkl

Przypominam, że jeżeli aktualizujecie z wcześniejszych wersji – zwłaszcza 1.x – lub gdy coś pójdzie nie tak powinniście odtworzyć oprogramowanie za pomocą narzędzia PwnageTool. Cały proces opisywałem już jakiś czas temu – nic tu się nie zmieniło poza numerkami kolejnych wersji myślę więc, że bez trudu sobie z tym poradzicie…

Ipho9Sd7Ds22Th

Zatem do dzieła. Po pierwsze aktualizujemy oprogramowanie za pomocą iTunes 8.0.2. Zrobione? Teraz uruchamiamy QuickPwn i postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

22Iph7S87Dshjs

Program sam rozpozna właściwy model iPhona i zapyta właściwie tylko o jedno – czy chcecie podmienić standardowe ekrany logowania. Odpowiadamy nie – lub tak jeśli lubicie ananasy – a potem wprowadzamy telefon w tryb DFU. Robiliście to nie raz, program wyświetla szczegółową instrukcję a ja piszę o tym przy każdej okazji więc nie będę się powtarzał.

Dfu22Yufiufd

Po kilku minutach będziecie mieli odblokowany i w pełni sprawny telefon z softem 2.2. Teraz wystarczy już tylko zaktualizować Cydię, pobrać ponownie „zniknięte” programy i po krzyku. Jeśli instalujecie SSH pamiętajcie o tym by bezwarunkowo zmienić hasło roota. W innym wypadku praktycznie każdy będzie mógł zdalnie zalogować się na wasz telefon i podejrzeć wszystkie wasze dane…

Iph456322Passwd

I to by było na tyle.

Żeby rozwiać wątpliwości – powyższa metoda nie jest wskazana dla iPhonów 3G. Przynajmniej jeżeli nosicie się z zamiarem – gdy będzie już to możliwe – softwarewego zdjęcia simlocka z telefonu. Po prostu wersji 3G nie należy aktualizować za pomocą iTunes bowiem oprócz systemu zostanie też podmienione oprogramowanie modemu, które wprowadza istotne zmiany w zabezpieczeniach telefonu. Zatem jedyny bezpieczny sposób na podniesienie wersji oprogramowania i jailbreak w iPhonie 3G to użycie PwnageTool.
Jeśli instalowaliście łatkę pozwalającą iPhonowi rozpoznać sieć Plus lub blokowaliście reklamy za pomocą pliku hosts obie procedury należy powtórzyć.

Więcej o samym oprogramowaniu w wersji 2.2 przeczytacie na blogu Przemka Pająka.


komentarzy 9