Fringu-fringu

                15 kwietnia 2008 o godzinie 22:36, w kategorii Jabłka.

Jak już zapewne wiecie pojawił się dziś pierwszy klient VoIP dla iPhona o dzwięcznej nazwie Fring. Jest to w istocie multikomunikator który obsługuje protokoły AIM (a więcnaszego ulubionego iChata), ICQ, Google Talk, MNS Messenger, Yahoo, czat Twittera oraz SIP no i oczywiście Skype. Skype działa świetnie choć interfejs programu pozostawia jeszcze nieco do życzenia – przynajmniej w porównaniu do normalnego iphonowego telefonu jest to szczególnie wyraźne – niemniej da się swobodnie rozmawiać. Jednak ja wcale nie o tym – inni już przecież napisali o tym przede mną więc nie ma sensu się powtarzać, prawda?

Fringlogo537

Chciałem wam tylko powiedzieć że dzięki obsłudze Google Talk można bez trudu wykorzystać Fringa do gadu-gadu! Wystarczą wam tylko poprawnie skonfigurowane transporty które podepniecie do swojego konta na Gmailu i gotowe! Na obrazku poniżej widać moją „dyskusję” z infobotem.

Img 0001Img 0002-1

Jeśli brzmi to dla was jak chińszczyzna nie martwcie się! Postaram się na dniach zaktualizować mój poprzedni poradnik ze uwzględnieniem poprawnej konfiguracji Fringa. Istnieje oczywiście szansa że jak tylko go napisze Fring zbankrutuje i padnie kolejny serwer jabbera ale – raz się żyje! – zaryzykuję!


komentarze 2