0202122

                28 grudnia 2006 o godzinie 17:33, w kategorii Jabłka.

Dostałem od was sporo pytań na temat połączenia z internetem za pomocą zwykłego modemu. Okazuje się że wiele osób chciałoby mieć takie „zapasowe łącze” pod ręką a z jakichś powodów nie umieją go skonfigurować. Postanowiłem więc opublikować „miniporadnik” dotyczący konfiguracji połączenia z numerem 0202122. Po prawdzie – nie bardzo jest o czym pisać – wszystko jest proste jak drut ale jeżeli komuś może to pomóc…

02021221


Wchodzimy do preferencji systemu, wybieramy Network a potem z rozwijanego menu New Location. Nadajemy jej nazwę „0202122”, „telefon”, „telepies” czy jakąkolwiek inną. Wedle waszego uznania. Następnie wybieramy z listy dostępnych urządzeń modem (Internal Modem) i wypełniamy pola tak jak na powyższym obrazku. Login i hasło to oczywiście ppp. Upewniamy się jeszcze, że w zakładce modem mamy zaznaczone wszystko jak trzeba, zapisujemy ustawienia (Apply Now) i gotowe.

02021222

Teraz wystarczy tylko wcisnąć przycisk Dial Now (widoczny na pierwszym obrazku) lub uruchomić program Internet Connect (znajdziecie do w katalogu Applications). Warto jeszcze zaznaczyć „Show time connected” w menu modemu (obok zegarka) co pozwoli wam kontrolować czas połączenia z Internetem. Impuls jest pobierany co 3 minuty w godzinach od 8-18 i co 6 minut od 18-8 oraz w niedziele i święta. Przynajmniej tak jest w tepsie. Pozostawienie aktywnego połączenia przez 12 godzin kosztuje małą fortunę więc lepiej dobrze sie pilnujcie.

02021223

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zamiast numeru dostępowego Telekomunikacji podać inny. Jest tego trochę – wystarczy tylko odrobinkę poguglać. Ceny są podobne albo wręcz takie same. Generalnie trudno dziś uznać prędkości modemowe (56k) i cykający nieubłaganie zegar odliczający kolejne godziny online za wystarczające do normalnego korzystania z sieci choć jeszcze kilka lat temu był to szczyt techniki. Ech! Pamiętacie pewnie te rachunki po 400-500zł co miesiąc… Brrrr!


Brak komentarzy